Pán premiér, musíme len zomrieť

Autor: Anna Zemanová | 19.12.2016 o 10:39 | (upravené 20.12.2016 o 0:37) Karma článku: 12,34 | Prečítané:  2666x

Pán premiér, musíme len zomrieť a všetko ostatné je na nás. Viete, že kvôli peniazom balených do alobalu v okrese Prievidza je oveľa vyššia chorobnosť na nádorové ochorenia? 

Pričom priamy súvis so znečistením životného prostredia sa nedá vylúčiť.

Zákony platia pre všetkých, aj pre stranu SMER – SD, Úrad vlády SR a Hornonitrianske bane. Slová predsedu vlády, že: „Kotol musel byť spustený, pretože slovenské elektrárne si neplnili záväzky voči baniam" nerešpektujú zákony tejto krajiny.  

Takže, vážený pán premiér, tu IDE o otázku, či nejaké povolenie bolo alebo nebolo. Výroba elektrickej energie v treťom bloku, ktorý musel byť odstavený, lebo nespĺňal emisné limity,  nemôže byť  v súlade so zákonom.  Pofiderné  dohody medzi Hornonitrianskymi baňami a Slovenskými elektrárňami nemôžu ísť nad zákon, aj keď ste vy premiérom. Od roku 2008  všetci účastníci alobalového biznisu vedeli, že prevádzka tretieho bloku končí 31.12.2015. Ministerstvo hospodárstva SR túto skutočnosť bolo povinné akceptovať aj vo svojich rozhodnutiach o výrobe elektriny z hnedého uhlia.

Slová premiéra sú  to závažnejšie, že to vyzerá tak, že Slovenské elektrárne ako aj Hornonitrianske bane mohli vedome kalkulovať s tým, že bez nevyhnutných investícii do technológií so spustením tretieho bloku jednoducho počítali už v roku 2015. O to je ich počínanie závažnejšie, lebo mohlo ísť o plánovaný úmysel. Na Generálnu prokuratúru sme podali trestné oznámenie.

Pán premiér, ja osobne, ako aj moji kolegovia si prácu baníkov nesmierne vážime. Istotne väčšina  z nich sú pracovití a veľmi zruční ľudia, často odkázaní v neľahkých podmienkach podzemia sa spoľahnúť len a len na seba. Títo ľudia a ich rodiny si zaslúžia čestný postoj a pravdivé informácie o všetkých možnostiach, ktoré umožnia ich rodinám prácu a lepšie a najmä zdravšie životné prostredie. 

Ťažba v umelo navyšovanom rozsahu  je nevyhnutná len a len pre napĺňanie alobalových vreciek smeráckych kumpánov. Pre ľudí žijúcich v regióne existuje alternatíva, len treba dať novým podnikateľským príležitostiam dostatočný priestor.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Covid ju zmenil na červenú. Galantská nemocnica nikdy nezažila toľko úmrtí

Pocit dusenia mám stále v sebe, vraví pacient pripojený na kyslík.

Žiadne výpisky ani kópie. Jankovskej obmedzili prístup do vlastného spisu

S vyšetrovateľmi začala spolupracovať koncom októbra.


Už ste čítali?