Envirorezort mám na muške

Autor: Anna Zemanová | 28.3.2016 o 16:30 | Karma článku: 7,52 | Prečítané:  1924x

Vážený pán minister Solymos, nastúpili ste na ľad zo striedačky, na ktorej sedeli doteraz len Maďari, zástupca SNS a Smeru. 

Váš predchodca, minister Žiga, rád sám seba chlapsky potľapkával po pleci... že ako sa mu darilo. Tlieskali mu  vlastní, a to aj len preto, že sa to patrilo.

Program Vašej strany Most-Híd  v oblasti životného prostredia bol len povinnou jazdou. Svetlým bodom v ňom je konštatovanie , že najväčším bohatstvom je zdroj pitnej vody. Nie je toho veľa, ale aspoň dačo, kde by sme si viacerí porozumeli. Hlásite sa k ochrane zdrojov pitnej vody. Budete mať možnosť prezentovať svoje zmýšľanie aj navonok, už  v rámci predsedníctva SR v Rade Európskej únie a upokojiť verejnosť, že zasiahnete a urobíte všetko preto, aby došlo k  náprave v záveroch Vodného plánu Slovenska.

Čaká Vás mnoho výziev. Jednou z nich  bude  vysporiadať sa s podnetom na Ústavný súd ohľadom nesúladu zákona o odpadoch s Ústavou SR i právnymi predpismi EÚ, ktorý podpísala aj Vaša strana.

 V krátkom čase budete mať možnosť ukázať dobrú vôľu a podporiť môj poslanecký návrh na zmiernenie najväčších chýb zákona o odpadoch a jeho dopadov na samosprávy a podnikateľov.

Pozrite sa okolo seba ako vyzerá Slovensko po veľkom upratovaní Vášho predchodcu. Toľko špiny a odpadkov tu ešte nebolo, ako je teraz. Nuž, pán Žiga čistil a nedočistil. 10 mil. eur sa rozplynulo v koši a výsledok je viacej a väčších čiernych skládok.

Pomôžem Vám, aby ste v rámci svojich prvých dní v úrade neurobili tú istú chybu a neupratovali za štátne aj vtedy, ak pôvodca odpadu môže byť známy. Hneď po Veľkonočných sviatkoch posielam podnet na došetrenie Veľkého upratovania Slovenska na Najvyšší kontrolný úrad SR.

Vážený pán minister Solymos, budeme pozorne sledovať Vaše kroky na ministerstve  a nielen to, ale aj aktívne pristúpime k náprave legislatívnych chýb v zákonoch v oblasti životného prostredia. Uvidíme, či budete muž činu, alebo bábka v rukách Fica. 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Cynická obluda

Kočner prisahá pomstu

Marian vo väzení spriada plány na vybavovanie si účtov po prepustení. Bude to komplikovanejšie, než si myslel.


Už ste čítali?